Окупність установки фільтра для води

Якість питної води є однією з найголовніших глобальних проблем XXI століття. Для України, як і практично для всіх країн світу, проблема очищення питної води стає з кожним роком дедалі актуальнішою.

В цілому, для нашої води найбільш типовими є такі проблеми:

1. Неприємний смак та запах надає воді активного хлору, який ще й бере участь в утворенні токсичних хлорорганічних сполук, небезпечних для здоров'я людини.

2. Жовтий колір і терпкий присмак сигналізує про присутність у воді гумінових речовин, характерних для дніпровської та деснянської води.

3. Жорсткість води (підвищений вміст солей кальцію та магнію) – причина появи накипу на посуді, плівки на чаї та каві.

4. Пестициди, фенол, бензол та інші небезпечні сполуки, потрапляючи до організму людини, вже за кілька років можуть нагадати себе.

5. Підвищений вміст заліза – тривале вживання людиною води із підвищеним вмістом заліза призводить до захворювань печінки, збільшує ризик інфарктів, серйозних хронічних захворювань, особливо у дітей.

Очевидно, що проблема централізованого забезпечення населення якісною питною водою, в економічних умовах, що склалися в Україні, не може бути вирішена в найкоротші терміни.

Кожна сім'я, яка дбає про своє здоров'я, вирішує цю проблему по-різному: хтось приносить «чисту» воду з найближчого бювету, хтось купує в магазині в 5-літрових пляшках, а хтось замовляє чисту воду з доставкою в 19 -ти літрових суліях. Останній спосіб менш клопіткий, але й не найдешевший. При спробі заощаджувати на постачальнику чистої води можна отримати не зовсім якісну воду.

А чи підраховували Ви колись скільки грошей Ви витрачаєте на покупку води для пиття та приготування їжі? Спробуємо зробити це разом.

Отже, згідно зі статистичними даними, сім'я з 4-х осіб на день споживає близько 10 літрів питної води. Даний обсяг чистої води витрачається сім'єю на питво, приготування чаю та кави, приготування їжі. Різні сім'ї по-різному використовують куплену або принесену воду: хтось тільки п'є її, хтось використовує для пиття та приготування чаю, а хтось і готує всю їжу на такій воді. Але факт залишається фактом - для сім'ї чистої води потрібно не менше 10 літрів на день !

Тепер давайте розберемося, скільки коштує покупна чиста вода.

Перший спосіб отримати чисту воду – купити її у магазині. Розглянемо середню ціну 5-літрових бутлів у магазинах. Їхня ціна коливається від 6 грн. до 18 грн. Отже, середня ціна літра води становить 2,4 грн . Адже її ще потрібно донести до будинку.

Інший спосіб - це замовлення води з доставкою в 19 літрових бутлях. Пропозиції на цьому ринку коливаються від 30 грн. до 45 грн. за сулію. Отже, середня ціна становить 1,95 грн. за літр .

Бюветну воду ми в розрахунок брати не будемо, зважаючи на її сумнівну якість.

У наші розрахунки ми беремо меншу ціну літра води, тобто 1,95 грн/літр .

Розібравшись у перерахованому вище, шляхом нехитрих підрахунків, з'ясовуємо, що на задоволення потреб нашої родини в чистій воді необхідно витратити 585 грн. на місяць ( 10 літрів на день х 30 днів на місяці х 1,95 грн. за літр води).

Дослідження у водоочисних технологіях не припиняються на хвилину. І на сьогодні вже існує безліч різновидів фільтрів для очищення води. На думку більшості авторитетних фахівців у промисловій та побутовій водопідготовці, для очищення водопровідної води до рівня питної найбільш ефективним на сьогоднішній день є використання системи зворотного осмосу.

Сьогодні пропозицій на ринку побутових фільтрів безліч і розібратися у всіх тонкощах і хитрощі виробників зовсім не просто. Виходячи з нашого досвіду у продажах та установках систем фільтрів випливає, що оптимальне співвідношення «ціна-якість» для стандартної системи зворотного осмосу становить 1800-2200 грн. Далі ця технологія себе вичерпує, і Ви можете переплатити свої гроші просто за маркетингову складову фірми-виробника. Отже, ми вже знаємо, скільки в середньому коштує фільтр – 2000 грн.

Тепер давайте підрахуємо, чи вигідно встановлювати фільтр для питної води у себе вдома. Припустимо, Ви вже витрачаєте на чисту воду 550 грн. на місяць і вирішили поставити систему зворотного осмосу за 2000 грн. Таким чином, Ваші витрати на купівлю фільтра окупляться менш ніж за 4 місяці (2000 грн./550 грн. на місяць).

Багато людей побоюються витрат на експлуатацію побутового фільтра. Нижче я наведу Вам приклад розрахунку цих витрат і розвію Ваші побоювання.

Отже, ми маємо фільтр зворотного осмосу, стандартної комплектації за 2000 грн. з п'ятьма ступенями фільтрації. Зважаючи на стандартизацію розмірів змінних картриджів у основних виробників, вони часто є взаємозамінними. Це дає користувачеві можливість самостійно визначати виробника змінних картриджів незалежно від виробника системи фільтрів.

На основі нашого досвіду я Вам наведу рівні ціна-якість на всі змінні елементи системи зворотного осмосу:

1-2-3 ступені, так звані «предфільтри» – 100 грн за комплект ;

4-й ступінь, зворотноосмотична мембрана – 400 грн .;

5-й ступінь, вугільний картридж фінішного очищення «постфільтр» – 80 грн .

Далі читаємо інструкції виробників систем, слухаємо рекомендації сервісних працівників і визначаємо, що для нормальної роботи фільтра потрібно змінювати комплект передфільтрів один раз на 6 місяців , вугільний постфільтр один раз на 12 місяців , а зворотноосмотичну мембрану і зовсім раз на 24 місяці . З цих даних неважко підрахувати місячну вартість експлуатації фільтра.

Вартість експлуатації фільтра на місяць = (100 грн. (передфільтри) / 6 місяців) + (80 грн. (постфільтр) / 12 місяців) + (400 грн. (мембрана) / 24 місяці) = 40 грн. в місяць.

Давайте порахуємо ще один важливий економічний показник експлуатації домашнього фільтра. Вартість одного літра чистої води = 40 грн. на місяць (витрати на експлуатацію)/ 300 літрів на місяць (споживання фільтрованої води) = 0,13 грн. за літр .

Погодьтеся, жоден магазин, жодна служба доставки води не запропонує Вам такої ціни за чисту та якісну питну воду.

Калькулятор окупності фільтра
 
Вартість системи фільтрації грн.
Споживання води на день літрів
Ціна покупної води   за літр
Окупність системи фільтрації місяць(а, -єв)

П.С. Ця стаття написана для загального розуміння доцільності встановлення фільтра для очищення води. Усі способи застосування чистої води, обсяги споживання та ціни взяті усереднено. Сподіваюся на прикладі розрахунків, наведених у цій статті, кожен зможе підставити свої точні вихідні дані та прийняти правильне рішення. Але не звертайте уваги, що купуючи чисту воду тільки для пиття та приготування чаю, Ви не вирішуєте повністю проблему забезпечення вашої родини водою питної якості.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід
067-442-46-69
050-380-74-50 063-641-95-50
Київ, вул. Вікентія Хвойки, 21

Пн-Пт з 10:00 до 17:00

Сб-Нд - вихідні

info@aqua-climate.com.ua